Lemurai.lt “Žmogus paukštis” ir kitokia superherojaus istorija - Lemurai.lt
Wednesday 21st August 2019,
Lemurai.lt

“Žmogus paukštis” ir kitokia superherojaus istorija

Lemurai.lt 2015-03-18 Filmų apžvalgos, Kinas

Prieš du dešimtmečius ikonišką superherojų “Žmogų – paukštį” įkūnyjęs aktorius Rigganas (Michael Keaton) mėgina susigrąžinti blėstančią anų dienų šlovę pagrindiniu vaidmeniu savo Brodvėjaus pjesėje. Nenumaldomai artėjant premjerai, Rigganas susiduria su sunkumais tiek teatro užkulsiuose, tiek ir asmeniniame gyvenime. Sumišęs aktorius susigrumia su artimaisiais, kolegomis, teatro kritikais ir su savo vidiniais demonais, lėtai grimzdamas į įsivaizduojamą siurrealų pasaulį.

Meksikiečių režisierius Alejandro González Iñárritu, dovanojęs kino gerbėjams tokius hitus, kaip “21 gramas”, “Babelis” ir “Bjutiful”, šį kartą pristato netipinę superherojaus istoriją, leidžiančią pažvelgti į intrigomis apraizgytus teatro užkulsius ir egzistencinės krizės ištiktus aktorius, bandančius atsispirti šlovės gundymams.

Pro akis nepraslysta ir įdomus sutapimas (o gal meistriškai parinkta detalė) – Michael Keaton slėpėsi po Betmeno kauke net dviejuose režisieriaus Tim Burton kurtuose filmuose (“Batmanas” ir “Batmanas grįžta”). Ir nors aktorius turi sukaupęs puikių vaidmenų savo karjeroje, kino kritikai šį Keaton darbą vadina vienu ryškiausių. Intriguoja ir puikus antraplanių aktorių Edward Norton, Zach Galifianakis, Naomi Watts ir Emma Stone darbas. Kiekvienam aktoriui suteikta proga atskleisti stiprų, komplikuotą savo personažo charakterį. Edward Norton dar kartą įrodė savo meistrišką gebėjimą persikūnyti, atlikdamas aktoriaus Šinerio, kuriam puikiai sekasi išpildyti sudėtingas roles scenoje, bet nepatogu būti pačiu savimi, vaidmenį.

Stebint, kaip rutuliojasi siužetinė „Žmogus paukštis“ linija (Birdman. The Unexpected Virtue of Ignorance) nesunku paaiškinti sėkmę šių metų Oskaruose (kino juosta pelnė 4 statulėles) – filmas įtraukia nuo pat pirmųjų minučių ir nepaleidžia iki pabaigos.

 • 10/10
  Scenarijus - 10/10
 • 10/10
  Režisūra - 10/10
 • 10/10
  Kinematografija - 10/10
 • 9/10
  Vaidyba - 9/10
 • 9/10
  Originalumas - 9/10
9.6/10

Ar verta žiūrėti šį filmą?

Tvirtas must-see. Popkornai liks nepaliesti.