Max Scharping Authentic Jersey 
Warning: Use of undefined constant WPLANG - assumed 'WPLANG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/iallt/domains/lemurai.lt/public_html/wp-content/plugins/facebook-likes-you/facebook-likes-you.php on line 138

Warning: Declaration of DropDown_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /home/iallt/domains/lemurai.lt/public_html/wp-content/themes/Backstreet/panel/dropdown-menus.php on line 173

Warning: Declaration of DropDown_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /home/iallt/domains/lemurai.lt/public_html/wp-content/themes/Backstreet/panel/dropdown-menus.php on line 173

Warning: Declaration of DropDown_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/iallt/domains/lemurai.lt/public_html/wp-content/themes/Backstreet/panel/dropdown-menus.php on line 173

Warning: Declaration of DropDown_Nav_Menu::end_el(&$output, $item, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) in /home/iallt/domains/lemurai.lt/public_html/wp-content/themes/Backstreet/panel/dropdown-menus.php on line 173

Warning: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/iallt/domains/lemurai.lt/public_html/wp-content/themes/Backstreet/header.php on line 1
Lemurai.lt Yaga Gathering - festivalis, į kurį norisi sugrįžti! - Lemurai.lt
Sunday 22nd September 2019,
Lemurai.lt

Yaga Gathering – festivalis, į kurį norisi sugrįžti!

Lemurai.lt 2017-08-17 Festivaliai, Renginiai

Šių metų Yaga susibūrimas, pavadintas moderniais ritualais, intriguoja bei žavi. Festivalis šiek tiek kitoks nei įprasta. Kaip ir kasmet čia netrūksta įvairių žanrų muzikos, veiklų bei performancų, o akis džiugina spalvingos dekoracijos bei dar įdomesnės instaliacijos, tačiau didžiausią intrigą sukėlė „Psy“ scenos atskyrimas. Organizatoriai renginyje pristatė net 4 muzikines erdves (Main, Forest, Concept ir Chillout), sukurdami atskirą psichodelinės muzikos sceną.

Nebe paslaptis, jog į šį vasaros festivalį žmonės iš viso pasaulio suvažiuoja ne vien muzikos paklausyti. Čia netrūksta įvairių workshopų, paskaitų, performancų, magiškų instaliacijų – nuo kurių miškas trumpam pavirsta pasaka, bei įdomių žmonių, kuriuos sutikti čia galima kasmet. Daugelis, pirmąkart susipažinę su Yaga Gathering, sugrįžta čia dar ne kartą – festivalis tampa vasaros tradicija.

Muzika Yagoje visuomet savita: nuo ambient iki jazz, nuo dub iki psytrance, nuo chillout iki techno – čia kiekvienas gali atrasti sau mielą skambesį. Pagrindinėje festivalio scenoje šiemet, kitaip nei įprasta, negriaudėjo psytrance, tačiau čia skambėjo gan plataus spektro muzika, pasirodė „Junto Club“ ir „Mondowski“ iš Jungtinės Karalystės, „Naduve“ iš Izraelio, taip pat lietuviai „Without Letters“ ir „Sheep Got Waxed“ ir, be abejo, daugybė kitų atlikėjų, surengusių live pasirodymus, bei keletas didžėjų.

„Main stage“ išskirtinumas pasireiškė ne vien muzika – scena festivalio metu buvo virtusi didele žaidimų aikštele, pilna sūpynių ir bokštelių, į kuriuos buvo galima įsilipti. Psichodelinė (Forest) erdvė buvo sukurta šalia upelio, o patekti ten buvo galima tik perėjus tiltelį, toks žavus įėjimas kaskart maloniai nuteikdavo ir šienu išklota šokių aikštelė kvieste kvietė patrypti, sklindant įvairaus stiliaus tranceui – nuo vakaro iki ryto čia aidėjo ryški psytrance muzika, buvo galima išgirsti svečius iš užsienio – Dryad (JAV), Hallucinogenic Horses, Makadam, Gojja (Švedija) bei kasmet laukiamus Dohm ir Saga (LT). „Chillout“ (ramybės erdvė) kvietė chillui – aplink kabėjo hamakai, kuriuose ramiai sūpavosi žmonės. Čia skambėjo atpalaiduojantys, ramūs garsai, dubas, psychill, etno, ambient, eksperimentinė elektronika. Teko išgirsti netgi gyvo garso pasirodymų. Tarp medžių iškabintos dekoracijos džiugino akis, o naktį scenos reljefu bėgiojo spalvotos vizualizacijos. Keletas iš pagrindinių čia pasirodžiusių užsienio atlikėjų – Ulrich Schnauss (Jungtinė Karalystė), Dub Tractor (Danija), Amanga (Rusija). Taip pat, daugeliui jau puikiai žinomi lietuviai Vėjopatis, Tamsaulė, Vėlių Namai bei Dubstep Meditations.

Nuotraukų autorius Timofej Jaskov

Kasmet vis labiau auganti „Concept“ erdvė be galo žavėjo pasirodymų įvairove – čia skambėjo skirtinga eksperimentinė muzika, netrūko performancų, šokio pasirodymų. Vienas iš jų buvo profesionalių baleto šokėjų, dirbančių Nacionaliniame operos ir baleto teatre trupė – „Baletas JUMS“, taip pat buvo šokamas japoniškas butoh. Šią erdvę supo įvairios instaliacijos, tokios kaip „Always an I, Never a One“, sukurta danų vizualiojo meno ir muzikos kūrėjų bei architektų. Takeliais aplink šią erdvę keliaujant, teko aplankyti raganų namelį, apžiūrėti portalus, ar pasišildyti prie negęstančio laužo. 

Jau puikiai žinoma, jog Yaga – neeilinis festivalis, čia mėgsta lankytis ne tik jaunimas, bet ir vyresnės kartos žmonės, taip pat atvažiuoja nemažai šeimų su vaikais. Specialiai mažiesiems miške įrengiama erdvė – vaikų darželis, čia vyko įvairūs užsiėmimai, žaidimai, pamokėlės. Dienos metu festivalio erdvėje veikė įvairios parduotuvėlės, kuriose buvo galima įsigyti autentiškų rankdarbių, papuošalų, išskirtinių drabužių bei aksesuarų. Taip pat, skaniais kvapais viliojo daugybė virtuvėlių, su plačiu maisto racionu, tad skrandį palepinti galimybę turėjo netgi išrankiausieji. Dienos metu veiklų netrūko ir suaugusiems, „Workshop‘ų“ palapinėje buvo galima pasigaminti natūralios kosmetikos, smilkalų, aitvarą, kaleidoskopą ar sapnų gaudyklę, čia taip pat vyko paskaitos.

Nuotraukų autorius Mutantas photography

„Healing“ erdvėje žmonės rinkosi į yogos užsiėmimus, meditavo gongų garsuose, mokėsi masažų, čia vyko šokio užsiėmimai, bei šamaniškų ir tradicinių lietuviškų dainų ratai. Dar viena naujovė šių metų festivalyje – „Psy Help“, tai pagalba žmonėms, susidūrusiems su sunkumais naudojant psichoaktyvias medžiagas. „Psy Help“ tipyje viso festivalio metu budėjo savanoriai bei specialistai, pasiruošę sutekti pagalbą, to prireikus ar tiesiog užsinorėjus pasišnekučiuoti, pasikonsultuoti įvairiomis temomis, susijusiomis su psichoaktyviomis medžiagomis ir jų poveikiu.

Jaunimo iniciatyvos organizacija „Young Wave“ orientuojasi į žalos mažinimą bei švietimą, taip pat siekia modernizuoti Lietuvos narkotikų politiką, kuri būtų grindžiama žmogaus teisėmis. Aktyvistai šeštadienio popietę taip pat surengė paskaitą bei diskusiją apie Lietuvos narkopolitiką, supažindino su užsienio valstybių patirtimis bei modeliais, kuriuos būtų galima taikyti ir mūsų šalyje.

Be visų pasirodymų, veiklų bei muzikos, milžinišką indėlį į bendrą festivalio aurą visuomet turi magiška lokacija, pasakiškas senas Dzūkijos miškas su šimtamečiais medžiais, jaukiu ežerėliu bei upeliu atgaivina sielą, o šalia esantis tyras šaltinis sugrąžina jėgas bei suteikia energijos. Tobulas visko derinys pakeri ir penkioms dienoms įtraukia į jaukų, bendruomenišką gyvenimą, padeda atsitraukti nuo kasdienės miesto rutinos ir pažvelgti į visą iš kitos pusės.

Taigi, pasižymėkite „Yaga Gathering“ kitos vasaros „must visit list‘e ir iki pasimatymo!

Chase Winovich Jersey