Lemurai.lt „Yaga Gathering 2016“: festivalio dalyviai aktyviai dalyvauja edukacinėje programoje - Lemurai.lt
Friday 23rd August 2019,
Lemurai.lt

„Yaga Gathering 2016“: festivalio dalyviai aktyviai dalyvauja edukacinėje programoje

Lemurai.lt 2016-07-30 Festivaliai, Galerijos, Menas, Pramogos

Prasidėjus trečiajai festivalio „Yaga Gathering 2016“ dienai didžiulis festivalio lankytojų srautas užplūdo amatų dirbtuves ir sveikatingumo erdves. Nuo ankstaus ryto dalyviai rinkosi į jogos ir meditacijos užsiėmimus, sveikino prasidedančią saulėtą dieną.

Festivalyje įrengtos net kelios erdvės, kurios kviečia žmones susipažinti su įvairiais amatais, prisiliesti prie skirtingų kultūrų bei pažadinti viduje bundančią meno gyslelę, taip pat didžiulė sveikatingumo erdvė kviečianti išlaisvinti mintis ir skirti dėmesio savęs tobulinimui.

Pauliaus Burkšaičio nuotraukos

Amatų kiemelyje jau antrą dieną veikia baltiškų papuošalų dirbtuvės. Pagrindinė medžiaga jiems gaminti – jau nuo seno lietuvių pamėgtas ir prijaukintas žalvaris, kuriuo nuo senovės puošdavosi ne tik moterys, bet ir vyrai. Didelio populiarumo dirbtuvės sulaukia, leisdamos lankytojams patiems prisiliesti prie papuošalų gamybos. Tie, kurie nesiryžta patys išbandyti save juvelyro vaidmenyje, gali pasižiūrėti kaip gimsta papuošalai ar įsigyti jau paruoštų žalvarinių gaminių. Kita stotelė – keramikos dirbtuvės. Nebijantys kiek išsitepti rankas, kviečiami patys susikurti autentiškus, vienetinius molio gaminius.

Antra dirbtuvių erdvė, įsikūrusi pačiame įvykių sūkuryje, stebina lankytojus pačiomis įvairiausiomis veiklomis. Čia jau pažįstami ir pamėgti užsiėmimai: mandalų pynimas, origami lankstymas, piešimas ant kūno ir daugelis kitų veiklų.

Vienos iš moksliškiausių dirbtuvių, kuriose šaldyto azoto meistrai, pasiruošę nustebinti ir papasakoti visiems susirinkusiems apie mokslinės medžiagos azoto galimybes ir triukus, pritraukė įvairaus amžiaus žiūrovų. Visi turėjo galimybę ne tik sužinoti įdomių dalykų apie chemijos mokslą, bet ir pasimėgauti azote šaldytais vaisiais bei ledais.

Išskirtinis festivalio privalumas – didelis dėmesys vaikams. Specialiai jiems įrengtas „Smaragdo miesto“ vaikų darželis, savo veiklų įvairove nenusileidžiantis pagrindinėms festivalio erdvėms. Jaunieji festivalio lankytojai gali užsiimti ne tik meninėmis veiklomis, bet ir sportu, stalo žaidimais, vaidybinėmis improvizacijomis ir kitomis pramogomis.