Lemurai.lt Vladas Vitkauskas pristatė iššūkių pilną filmą "Everestas"
Saturday 24th August 2019,
Lemurai.lt

Vladas Vitkauskas pristatė iššūkių pilną filmą “Everestas”

Lemurai.lt 2015-09-24 Filmų apžvalgos, Kinas

Rugsėjo pabaigoje kino teatro “Forum Cinemas” sales pasiekė ekstremalių iššūkių pilnas filmas “Everestas”. Realiais įvykiais paremta kino juostą Vingio kino teatro erdvėse pristatė Lietuvos alpinistas Vladas Vitkauskas ir Lietuvos alpinistų asociacija. 

“Holivudo šešėliuose būna keistų dalykų, bet čia bus tikri Himalajai, tikras Everestas, tikra padangė, tikri ledynai. Tikras Khumbu, neabejoju, kad filmuotas, kurį man teko 10 kartų praeiti. Ne tik savo tikslais, bet ir 4 kartus kitais rūpinantis. Kai kas net ir pragaru vadina, bet kartu tai ir alpinizmo rojus” – pristatydamas filmą pasakojo Vladas Vitkauskas.

Vladas yra pirmasis iš Baltijos valstybių 1993 metais gegužės 10 dieną įkopęs ir iškėlęs nacionalinę vėliavą aukščiausio Žemės kalno – Everesto (8848 m.) viršūnėje. Pakeliui į Everesto viršūnę teko pereiti ne vieną tarpeklį ir tik ištvermingiausi ir atkakliausi pasiekė savo tikslą.

Režisieriaus Baltasar Kormakur juostoje pasakojama apie dviejų ekspedicijų kelionę į viršūkalnę siaučiant tokiai sniego audrai, kokios alpinizmo entuziastams dar nėra tekę patirti. Atšiauriausios gamtos stichijos epicentre herojai akis į akį susiduria su protu sunkiai suvokiamomis aplinkybėmis.

Kvapą gniaužiantys filmo vaizdai filmuoti Everesto papėdėje, Tibete ir Italijos Alpėse, o scenarijų juostai parašė kino žiūrovams puikiai pažįstami Mark Medoff ir Oskaru jau apdovanotas Simon Beaufoy.

Filme vaidina: Jason Clarke, Josh Brolin, John Hawkes, Jake Gyllenhaal, Martin Henderson, Emily Watson, Michael Kelly, Thomas M. Wright ir kiti.