Lemurai.lt „Visko Teorija“. Kaip protas su kūnu ir meilė su likimu žaidė - Lemurai.lt
Monday 26th August 2019,
Lemurai.lt

„Visko Teorija“. Kaip protas su kūnu ir meilė su likimu žaidė

Lemurai.lt 2015-02-06 Filmų apžvalgos, Kinas

Ar įmanoma rasti fizikinę formulę, kad galėtum būti laimingas? Mylimas? Sveikas? Tikiuosi profesoriai ir mokslininkai nesupyks, jei suabejosiu. Protas gali tave paversti populiariu ir nusipelniusiu, tačiau ar tai viskas ko pakanka žmogui? Su Stephenu Hawkingu atrodo likimas nusprendė realiai sužaisti tokį žaidimą ir po 72 metų pagaliau turime viena geriausiu pastarųjų metu biografinių filmų apie vieną ryškiausių asmenybių.

Filmas nukelia į tuos laikus, kuomet vaikinai vilkėjo švarkus su kaklaraiščiais, o merginos būdavo pasipuošusios žaviomis suknelėmis. Dar jaunas, tačiau be galo protingas fizikas Stivenas (vaidina Eddie Redmayne) jau yra žinomas, kaip vienas protingiausių Kembridžo universitete. Viename vakarėlyje jo akį patraukia daili menininkė Džeinė (vaidina Felicity Jones). Ten ir užsimezga švelni ir graži meilės istorija. Atrodo viskas klostosi taip, kaip ir turi būti iki tragiškos gydytojų diagnozės: baisios ligos kamuojamam Stivenui liko gyventi vos dveji metai. Ir kai atrodo jog jau viskas prarasta, šalia atsiranda žmonės, kurie savo rūpesčiu, meile ir atsidavimu gali įkvėpti naujam gyvenimui. Stiveno atveju tai buvo Džeinė. Per kelis metus Stivenui paralyžiavo kūną, jis nebegalėjo kalbėti. Tačiau nepaisant to jis sugebėjo ne tik išgyventi daugiau nei du metus, bet ir tapti profesoriumi, susilaukti vaikų, vesti antrą kartą ir net parašyti knygą, kuomet negali nei judėti nei kalbėti.

Filmas turėtų patikti tiems, kurie mėgsta puikią vaidybą, biografines dramas, meilės istorijas, protingus žmones arba tiems kuriems reikia gero spyrio. Kad ir kaip atrodo viskas blogai, visada galima rasti išeitį. Svarbu nepasiduoti.

Visus standartus laužanti, laikui nepavaldi, „Visko Teorija“ jau nusišlavė 7 apdovanojimus ir dar yra nominuota 15-ai. 

 • 8/10
  Scenarijus - 8/10
 • 9/10
  Vaidyba - 9/10
 • 7/10
  Garso takelis - 7/10
 • 7/10
  Specialieji efektai - 7/10
 • 9/10
  Originalumas - 9/10
8/10

Ar verta žiūrėti šį filmą?

Aš tikrai rekomentuojį šį filmą dramų, meilės ir gyvenimo istorijų megėjams. Vienus sugraudins, kitus įkvėps nepasiduoti.