Lemurai.lt Šiauliuose praūžė "Vimota driftingo pirmenybių" I-asis etapas - Lemurai.lt
Friday 23rd August 2019,
Lemurai.lt

Šiauliuose praūžė “Vimota driftingo pirmenybių” I-asis etapas

Lemurai.lt 2016-05-02 Pramogos, Renginiai, Sportas

Gegužės 1 d., sekmadienį startavo „Vimota Driftingo Pirmenybių” 1-asis etapas. Nuo ankstyvo ryto sportininkai pradėjo rinktis Šiauliuose, Bačiūnų kartodrome. Nors varžybos šiuo metu čia vyksta retai, tačiau D 1 Sport komanda pasistengė paruošti tiek trasą, tiek ir žiūrovų zoną, kad visi jaustųsi komfortiškai. Šiais metais atsirado ir šiokių tokių permainų. Dalyvių sąstatas buvo išties ne menkas, tad pastebėjus, jog susirinko žymiai stipresni dalyviai nei praėjusiais metais, saugumo sumetimais, žiūrovų zoną buvo nuspręsta patraukti dar 10 metrų toliau nuo trasos. Į varžybas atvyko net 30 dalyvių iš visos Lietuvos. Taip pat svečiuose sulaukėme ir draugų iš Latvijos. 

Turime ir šiokių tokių naujienų – šiemet kiekvienas pilotas dalyvavęs varžybose gavo savo startinį numerį, su kuriuo jis rungtyniaus ir kitose varžybose. Ir visa tai dėl mūsų brangių žiūrovų ir sirgalių. Juk žymiai patogiau įsiminti numerį, už kurį sergi, ir taip sekti rezultatus visų metų varžybose. Tikimės tai nudžiugins driftingo fanus.

Ilgai nelaukus po apšilimo treniruotėje prasidėjo ir kvalifikaciniai važiavimai. Šiais metais teisėjai paruošė siurprizą. Nors pati trasa ir nėra labai sudėtinga, tačiau jų paruoštą užduotį sugebėjo įvykdyti tikrai ne visi. Iš visų 30 dalyvių vos 18 įveikė kvalifikaciją. Šiemet teisėjai išties pasistengė,- net 12 pilotų nesugebėjo įveikti taip techniškai paruoštos trasos. Iškart po kvalifikacinių važiavimų prasidėjo dalyvių paradas, kurio metu vedėjas paskelbė visus rezultatus, bei TOP-16. Nei dūmų, nei geros nuotaikos parado metu tikrai netrūko. Svylančių padangų kvapas bei kylantys balti dūmai užgožė Bačiūnų kartodromą.

Kvalifikacijos metu, triuškinančiu rezultatu atsiplėšęs nuo varžovų, pirmąją vietą iškovojo Simas Kvietkauskas, surinkęs net 97 taškus. Iš ties retas reginys, kuomet pilotai surenka maksimalų balą kvalifikacijos metu, o 97 tai išties daug, tad sveikiname Simą su tokiu aukštu rezultatu! Antroje vietoje liko Arūnas Černevičius su 84 taškais, tuo tarpu vos per du taškus atsiliko ir trečią vietą užėmė Igor Martynov (82 taškai). Toliau turnyrinėje lentelėje išsirikiavo Džiugas Matusevičius – 4 vieta, Evaldas Šiliauskas – 5 vieta bei Dovydas Čirba – 6 vieta. Porinių važiavimų metu, žinoma, neišvengėme ir kontaktų. Aistros žiūrovų minioje tikrai virė, o azartiška kova kėlė įtampą. Juk vos 4 pilotai sulauks apdovanojimų. Tad po ilgos ir įtemptos kovos paaiškėjo Top4.

D1Sport_Vmota_Bačiūnai_2016_kb8_0758–Karolio_Bingelio_Fotografija_1

Pirmąją vietą, nurungęs visus varžovus, iškovojo Mindaugas Cibulskis. Kad ir kokią persvarą po kvalifikacinių važiavimų turėjo Simas Kvietkauskas, porinių važiavimų metu liko antroje vietoje. Tuo tarpu Igor Martynov iškovojo trečią vietą, o Evaldas Šiliauskas liko ketvirtoje. Ir dar šiek tiek naujų vėjų – šiemet šiek tiek keitėsi ir taisyklės. Nuo šiol bendrų rezultatų lentelė susidarys ne tik iš porinių važiavimų, tačiau ir iš kvalifikacijos metu sukauptų taškų. Tad labai svarbu ir kvalifikacijos metu pasirodyti nepriekaištingai, kadangi net 10% surinktų taškų bus sumuojami. Ir puiki žinia yra ta, jog ši sistema galios ne tik „Vimota Driftingo Pirmenybėse“, tačiau ir „Liqui-Moly Drift Cup“ bei „D1Sport Drift Wars“ etapuose.

D1Sport_Vmota_Bačiūnai_2016_kb8_1067–Karolio_Bingelio_Fotografija_1

Anot Andriaus Mačiūno, pasunkinti trasą buvo išties puikus sprendimas. Juk tai yra Semi-PRO lyga. Šio spendimo dėka buvo lengviau tiek teisėjauti, tiek atskirti stipriausius dalyvius. O ir žiūrovams įspūdžių išties buvo dar daugiau. Renginio metu galėjome išvysti puikių važiavimų, bei gauti gerą adrenalino dozę. Nors paskutinių Top4 važiavimų metu pradėjo šiek tiek lašnoti, tai nuotaikos tikrai nesugadino. Džiaugiamės, jog sėkmingai praėjo pirmasis „Vimota Driftingo Pirmenybių” etapas, o visa D1Sport komanda sako iki pasimatymo Marijampolėje, gegužės 22 dieną, Utenoje, Kaune bei kituose miestuose. Darysime viską, ką galime, kad įspūdžiai būtų dar geresni.

Fotografijos: Karolis Bingelis