Lemurai.lt Šaulys – nepaprasta nuobodybė veiksmo filmo kiaute - Lemurai.lt
Saturday 24th August 2019,
Lemurai.lt

Šaulys – nepaprasta nuobodybė veiksmo filmo kiaute

Lemurai.lt 2015-06-25 Filmų apžvalgos, Kinas

Taip jau viskas susidėjo, kad tą pačią savaitę teko aplankyti du labai skirtingus filmus, į kuriuos turėjau labai skirtingas reakcijas. Pirmiausia žiūrėjau „Pelenę“ – filmą, kuriam buvo tiesiog lemta mane sužavėti. Po poros dienų gavau galimybę nueiti į „Šaulį“ (Gunman) – o aš tikrai nesu mergina, kuri atsisako galimybės pamatyti kažką naujo ir dar už dyką. Be to, iš trailer‘io tai pasirodė kaip gana standartinis veiksmo filmas, kuriame galima gerai praleisti laiką, jei tinkamai nusiteiksi. Papildomas priežastis – Javier Bardem (moterys, jūs žinot apie ką aš).

Prieš pradedant reikėtų pasakyti, kad aš tikrai nesu nusiteikusi prieš veiksmo filmus apskritai, mielai žiūriu juos pramogai, o kai kuriuos ir tikrai nuoširdžiai mėgstu, todėl ši apžvalga nėra mano nusiteikimo prieš žanrą apskritai išraiška, o tik nuomonė apie šitą konkretų filmą.

The-Gunman-11-Sean-PennFilmas prasidėjo žinių reportažais… Jei gaučiau po eurą kas kartą kai veiksmo filmas yra pradedamas žinių reportažais, jau turbūt būčiau surinkusi vidutinį tokio filmo biudžetą. Suprantu, jog tai yra labai patogus ir greitas būdas įvesti žiūrovą į filmo visatoje susidariusią situaciją ir pristatyti kuriamai istorijai svarbius įvykius, tačiau taip pat tai yra ir tingiausias būdas tai padaryti. Šio filmo atveju reportažai dar ir kalbėjo apie politiką, galių pusiausvyrą ir visokias kitokias vingrybes….Konge. Taigi žiūrovas jau per pirmąsias kelias sekundes yra įmetamas į sudėtingą politinę situaciją šalyje, apie kurią mažai ką žino ir kurios greičiausiai nerastų žemėlapyje (aš tai tikrai nerasčiau), tad iš tiesų kalbant tokia tema net ir universalusis žinių reportažo įžangos metodas menkai tepagelbėja įvedant žiūrintįjį į tai, kas vyksta ekrane.

Veikėjai buvo pristatomi ir kuriami skubotai, primąją minutę vos tik jie pasirodo iškart iškeliamas konfliktas (du vyrai myli tą pačią moterį). Aš, kaip žiūrovas, nieko nežinau apie veikėjus, o man jau turi rūpėti, kas su jais darosi. Story telling 101, pirmiausia reikėtų pristatyti veikėjus, tik paskui konfliktą tarp jų, tada žiūrovas žinos daugiau apie konflikto dalyvius ir galės pasirinkti kaip į jį reaguoti ir kurią pusę palaikyti.

Filmo siužetas sugebėjo būti labai painus ir labai paprastas vienu metu. Lokacija keičiama kas dešimt minučių, veikėjai, pasirodę tris minutes filmo pradžioje kažkur antrame plane staiga vėliau vėl išdygsta ir tikimasi, jog žiūrovas prisimins kas čia toks ir koks jo santykis su pagrindiniu veikėju, taip pat pramaišiui buvo ir nepaprastai nuspėjamos scenos ir sprendimai, kurių negali nuspėti, nes jie absoliučiai nedera su tuo, kas vyko iki tol. Galiausiai – nepaisant visos šitos sumaišties ir milijono dalykų vykstančių vienu metu, labiau nei bet koks kitas būdvardis filmui tinka žodis NUOBODUS. Kadangi filmas nesugebėjo įtraukti ir sudominti tuo, kas nutiks jo pagrindiniams veikėjams, jį žiūrėti buo tikra kančia.

Apžvalgos pradžioje apie spoiler‘ius neperspėjau, nes nieko negaliu išduoti, nežinau kaip jis baigėsi, iš filmo išėjau ištvėrusi valandą. 

  • 2/10
    Bendras vertinimas - 2/10
2/10

Ar verta žiūrėti šį filmą?

Nežinau, kaip reikėtų vertinti šitą filmą. Matyti, jog į jį buvo įdėta darbo, bet ne pastangų. Galbūt jei kažkam norisi filmo, siūlančio daug veiksmo be jokių smegenų – tai bus puikus žiūrinys vakarui.