Lemurai.lt Pitch Perfect – smagus guilty pleasure - Lemurai.lt
Saturday 24th August 2019,
Lemurai.lt

Pitch Perfect – smagus guilty pleasure

Lemurai.lt 2015-07-16 Filmų apžvalgos, Kinas

Kažkur kažkaip pamačiau kažkokį straipsnį apie neseniai turėsiantį pasirodyti filmą Pitch Perfect 2 ir, juo susidomėjusi nutariau susiieškoti pirmąją dalį.

Pažiūrėjau ją tingų lietingą savaitgalį susirangiusi lovoje ir filmui pasibaigus jaučiausi labai patenkinta. Tai nebuvo protingas, meniškas ar didelę išliekamąją vertę turintis filmas. Manau, jog geriausia jam apibūdinti tinka žodis smagus. Filmo veikėjai – gana tradiciniai, sutinkami daugelyje paaugliškų filmų: turime pagrindinę veikėją – maištingą sielą, ieškančią savęs, turinčią svajonę ir talentą bei nesutariančią su savo tėvais, turime love interest – pagrindinę veikėją nuo pirmos akimirkos įsižiūrėjusį simpatišką vaikiną, kuris, galų gale, padės jai išlįsti iš savo kiauto, turime mylintį tėtį, kuris stengiasi suprasti savo nesukalbamą maištininkę dukrą ir jos nepraktiškus karjeros užmojus, turime comic relief veikėją, kurios pagrindinis darbas yra laiku ir vietoje žiūrovą priversti kikenti ir t.t. Nepaisant to, kad visa tai yra jau ne kartą matyta ir girdėta, filme visi šie elementai suklijuoti tikrai smagiai, o aktoriai atlieka gana neblogą darbą atvaizduodami savo klišėmis paremtus veikėjus, bet kartu ir suteikdami jiems kažką truputį kitokio ir truputį individualaus, padedančio išsiskirti iš kitų panašių filmų panašiomis klišėmis paremtų veikėjų.

Prisipažinsiu, buvo vietų, kur juokiausi balsu. Taip pat buvo vietų, kurios privertė skeptiškai vartyti akis, tačiau bendrai, tingiai popietei lovoje tai buvo puikus pasirinkimas ir jaučiausi gavusi iš filmo viską, ko ir tikėjausi pažiūrėjusi trailer‘į. Viena iš filmo geresnių savybių buvo pagrindinės veikėjos kelionė ir išmoktos pamokos. Kad ir kaip myliu tokius filmus kaip Freaky Friday ar 10 things I Hate About You, kurie buvo mano paauglystės metų magnum opus‘ai ir kuriuos dar dabar turbūt galėčiau atkartoti mintinai, vis tik turiu pripažinti, kad jiems pritrūko vystymosi. Pagrindinės veikėjos nieko neišmoko arba išmoko minimaliai ir didžiąja dalimi toliau liko keistomis, kiek anti-socialiomis maišininkėmis, kurioms visai nereikia keistis, nes jų charakteriai yra labai ypatingi ir čia kitiems reikia jas suprasti, pažinti ir lepinti. Pitch Perfect šią formulę kiek pakoregavo, leisdami pagrindinei veikėjai mokytis iš savo klaidų, persigalvoti ir net patirti atstūmimą, bandant atitaisyti savo maištininkės charakterio sukeltus konfliktus – tai taip pat padėjo filmui išsiskirti. 

Ar verta žiūrėti šį filmą?: Jeigu norite smagaus filmo savaitgaliui, kurį žiūrint galima atsipalaiduoti ir leisti sau pasijuokti iš kvailų juokų bei pasiklausyti šiek tiek neįprastos a-capella muzikos – Pitch Perfect kaip tik jums. Taip pat atskirtai verta paminėti filmo Step-Up fanus: jeigu jums patinka istorijos apie kolektyvų konkursus ir muziką mėgstate taip pat, kaip šokį, šis filmas jums puikiai tiks.