Lemurai.lt „Nepalūžęs“ – daugiau nei tik dar vieno herojaus istorija - Lemurai.lt
Monday 26th August 2019,
Lemurai.lt

„Nepalūžęs“ – daugiau nei tik dar vieno herojaus istorija

Lemurai.lt 2015-02-04 Filmų apžvalgos, Kinas

Kino pramonė myli didvyrius. Jų istorijos beveik visada sulaukia pasisekimo, nes žmonėms patinka klausytis pasakojimų apie iš tikrųjų kadaise nutikusius įvykius, žavėtis realiomis asmenybėmis ir įsivaizduoti, kad ir jie kada nors įeis į istoriją įvykdydami kokį nors žygdarbį. Kino teatrus pasiekus tikrais įvykiais paremtai dramai „Nepalūžęs“, nusmelkė jausmas, kad tai gali būti panašus atvejis, tačiau taip nėra.

unbroken-movie-reviewFilme pasakojama italų emigrantų šeimoje JAV užaugusio olimpinio bėgiko Louis Zamperinni istorija. Būdamas vos 19-os, jis dalyvauja Berlyno olimpinėse žaidynėse. Prasidėjus Antrajam pasauliniui karui, Louis tampa puikiu karo lakūnu. Deja, viena nelaimė ore nubloškia jį ten, iš kur jis dar ilgai negalės grįžti namo.

Tiesą sakant, galbūt kiek ciniška taip galvoti, tačiau galime būti tikri, kad filmas nebūtų susilaukęs nė pusės tiek žiniasklaidos dėmesio, jei jį režisavęs būtų kas kitas, o ne Angelina Jolie. Viskas, ką daro ši moteris, pritraukia dėmesį, ir reikia tik džiaugtis, jog A. Jolie puikiai suvokia savo įtakos galią bei pasirinko ekranizuoti tokio įkvepiančio žmogaus kaip L. Zamperini istoriją. Privalu pridurti, jog išankstinę nuomonę apie juostą formuoti kėsinasi ir žinia, jog scenarijų kūrė žymieji broliai Cohenai.

Kadangi „Nepalūžęs“ yra vienas tų filmų, kurių naratyvo esmė yra vieno žmogaus gyvenimo istorija, kūrinio sėkmę didžiąja dalimi lemia jį įkūnijančio aktoriaus įdėtas darbas. Laimė, Angelinos Jolie pasirinkimas šįkart itin sėkmingas. Jaunasis britų aktorius Jack O’Connell kiekvienu savo vaidmeniu vis labiau maloniai stebina kino mėgėjus: pernai visus sužavėjęs dramoje „1971-ieji“, šįkart jis galutinai įtikina savo talentu. Visas filmas paremtas jo įtaigia vaidyba, kuriančia stipraus, kantraus ir gero olimpinio bėgiko ir karo didvyrio paveikslą.

Taip pat verta paminėti japonų aktorių Takamasa Ishihara, kuris atliko japonų karo belaisvių stovyklos vado vaidmenį. Jack‘o O‘Connell veikėjas kiek nustelbė šią charakteringą asmenybę. O gaila! Šis aktorius taip pat puikiai padirbėjo. Taip tik pasitvirtina taisyklė, kad filme gali būti tik viena super žvaigždė.

„Nepalūžęs“  nepretenduoja tapti viena klišinių įkvepiančių istorijų, nes tikras gyvenimas ir netikėti jo posūkiai niekad nebus banalūs. Šis filmas moko žiūrovus stengtis įveikti visas gyvenimo sukuriamas kliūtis, nes niekad nežinai, kur gali nuvesti pergalė. Taip pat ši istorija skatina siekti sėkmės čia ir dabar, naudotis suteikta galimybe, nes kita tokia akimirka gali ir nebeateiti. Pati svarbiausia pamoka – nepasiduoti savo priešams, kuriems silpnesniųjų palaužimas suteiktų tik džiaugsmo.