Lemurai.lt Lenktynėse dėl „Oskaro“ į priekį išsiveržė „Didžioji skola“ - Lemurai.lt
Friday 23rd August 2019,
Lemurai.lt

Lenktynėse dėl „Oskaro“ į priekį išsiveržė „Didžioji skola“

Lemurai.lt 2016-01-31 Kinas, Pranešimai

Iki pastarojo savaitgalio pagrindiniais pretendentais laimėti geriausio filmo „Oskarą“ buvo laikomi filmai „Hju Glaso legenda“, „Dėmesio centre“ ir „Marsietis“. Tačiau sekmadienį viskas apvirto aukštyn kojom. Amerikos prodiuserių gildija (PGA – Producers Guild of America) geriausiu 2015-ųjų filmu paskelbė juostą „Didžioji skola“.

Daugiau nei 7000 narių turinti Amerikos prodiuserių gildija geriausius metų filmus išrenka tuo pačiu principu, kaip ir Kino Akademija, teikianti „Oskarus“: išdalindama savo nariams balsavimo biuletenius. Per pastaruosius 26-erius metus (nuo 1990 m.) PGA ir Kino Akademijos nuomonės dėl geriausio metų filmo išsiskyrė tik septynis kartus. Paskutinį kartą tai įvyko 2007-ųjų pradžioje, kuomet PGA geriausia metų juosta paskelbė „Mažąją mis“ (Little Miss Sunshine), o geriausio filmo „Oskaru“ buvo apdovanoti „Infiltruoti“ (The Departed).

Ar tai reiškia, kad iki pastarojo savaitgalio šešėlyje buvusi „Didžioji skola“ nušluostys nosis savo konkurentams ir laimės geriausio praėjusių metų filmo „Oskarą“? O galbūt po aštuonerių metų pertraukos PGA ir Kino Akademijos narių nuomonės vėl išsiskirs? Laukti liko mėnuo – „Oskarų“ apdovanojimai bus išdalinti vasario 28 dieną. O kol kas turite puikią progą Lietuvos kino teatruose jau dabar pamatyti filmą „Didžioji skola“, galbūt laimėsiantį prestižiškiausią kino pasaulio apdovanojimą.