Lemurai.lt Kovą klube „Opium“ – premjerų gausa ir „Mados infekcijos“ dūzgės - Lemurai.lt
Saturday 17th August 2019,
Lemurai.lt

Kovą klube „Opium“ – premjerų gausa ir „Mados infekcijos“ dūzgės

Lemurai.lt 2015-03-05 Pramogos, Renginiai

Pagaliau prasidėjęs kalendorinis pavasaris įpūtė gaivių gūsių ir į visuomet šviežią Vilniaus naktinio klubo „Opium“ programą. Elektroninės muzikos madas sostinėje diktuojantis klubas kovą pasiūlys susipažinti ar atnaujinti pažintį su beveik tuzinu užsienio svečių bei priims stilingiausių vilniečių minią.

Kaip visuomet, pirmasis mėnesio vakarėlis skirtas DJ kultūrai pagerbti. Šį sezoną pristatęs tokius scenos veteranus, kaip Roman Flügel, Will Saul, Juan Maclean ir Jacques Renault, šįkart „Opium“ dairosi į Frankfurtą, kur nuo 1999-ųjų veikia vienas labiausiai apkalbamų techno ir house klubų „Robert Johnson“. Jo ir ne vienos svarbios leidyklos įkūrėjas Ata ir svečiuosis Vilniuje kovo 6-ąją.

Maskvos leidyklą „Capital Bass“ vilniečiams kovo 7-ąją pristatys net trys jos artistai. Tai – vienas kompanijos įkūrėjų Fstep, Vilniuje jau kurį laiką gyvenantis Sankt Peterburgo prodiuseris Ponty Mython ir naujausią „Capital Bass“ leidinį suruošęs Londono rusas Lokiboi.

Kovo 11-oji – Nepriklausomybės atkūrimo diena, o jos išvakarės jau keletą metų dedikuojamos „Silence“ šeimynos gimtadieniui. Vidis šeštosios sukakties proga į Lietuvą pasikvietė „Resident Advisor“ rinkimuose 2014-aisiais antrąją vietą užėmusį už gyvus „Âme“ pasirodymus atsakingą Frank Wiedemann. Taip pat „Silence VI“ programoje – pernai vasarą klube jau viešėjęs australas Dreems, kartu su Tigos broliu dirbantis ypač įdomioje įrašų kompanijoje „Multi Culti“.

Kovo 13-ąją – pastaruoju metu duetus pristatančios serijos „Opiumas liaudžiai“ naktis. Penktadienio pažibomis šįkart taps airiai „Bicep“, išgarsėję savo istoriniu blogu „Feel My Bicep“. Pranešus apie jų viešnagę rankomis suplojo ne vienas Lietuvos didžėjus ir prodiuseris – akivaizdu, kad svarbių scenos veikėjų klube tąnakt netrūks.

„Premjera“ pavadinta naktis kovo 14-ąją skirta iki šiol antrajame „Opium“ aukšte dėl įvairių priežasčių dar negrojusiems lietuviams. Tai – „Minimal.lt“ komandos tėvas shn bei jaunesnysis jos narys LSAR, iš Klaipėdos kilęs laužyto ritmo pranašas Simao ir Kauno susivienijimo „Detroitsh*t“ talentas Vytenis.

Po gimtadienio sausį pailsėjusi „Smala“ kovo 20-ąją sugrįš tamsia jėga. Net trys atlikėjai scenoje, jokių interviu ir vien analoginiais instrumentais įrašoma bei tik plokštelėse leidžiama muzika – tai britų projektas „Paranoid London“. Beje, gyvą ansamblį ir jo instrumentus į Lietuvą atgabenti ne taip ir paprasta. Ieškant galimybės atgabenti išskirtinį dydžių ir formų prasme bagažą „Opium“ darbuotojams teko apskambinti beveik visas Londoną ir Vilnių vienu ar kitu būdu jungiančias avialinijas, ir tik vienose tai buvo įmanoma.

Jau šeštą savo projekto gimtadienį kovo 21-ąją klube švęs elektroninis susivienijimas „The Sneekers“. Neatsiejami nuo vakarėlių etalono „Neonkės“ šie prodiuseriai ir didžėjai taip pat retai kada regimi be savo draugų. Todėl ir šventinėje programoje – visi nuo jaunosios Lietuvos techno vilties Thing iki „Freaks on Floor“ vokalisto Justino Jaručio.

Radijo laidos vedėjai ir kitų metų muzikos trend’ų pranašai „Despotin Beat Club“ kovo 27-ąją ketina subtiliai, bet efektingai transformuoti antrojo klubo aukšto erdvę. Prie naujų pojūčių neabejotinai prisidės ir svečias iš Berlyno, su šiuolaikinio meno kūrėjais dažnai bendradarbiaujantis prodiuseris M.E.S.H.

Kovą klube pabaigs stiliaus, mados ir modelių naktis. Tradiciškai po dviejų įtemptų dienų ir vakarų festivalyje „Mados infekcija“ jo atšvęsti į „Opium“ sugužės dizaineriai, manekenės ir manekenai bei visi, siekiantys būti stilingais ir matomais. Už muzikinę nakties dalį atsakingi St. Stereo, Saulty ir Split Pulse.