Lemurai.lt Klaipėdiečiai sveiką gyvenimo būdą atranda baseine - Lemurai.lt
Saturday 24th August 2019,
Lemurai.lt

Klaipėdiečiai sveiką gyvenimo būdą atranda baseine

Lemurai.lt 2018-10-03 Verslas

Pirmuosius tris veiklos mėnesius skaičiuojančio „Klaipėdos baseino“ valdytojai jau spėjo pajusti, kad būtent tokio objekto labai trūko sveikai gyventi norintiems miestiečiams. Uostamiesčio gyventojai noriai plūsta į naują daugiafunkcinį sveikatingumo centrą patys ir aktyviai veda į jį vaikus.

Kaip pastebi baseiną valdančios įmonės „Infrastruktūra LT“ partneris Paulius Baltrėnas, jame lankosi ne tik norintys išmokti plaukti, bet ir naujas sveikos gyvensenos tendencijas formuojantys uostamiesčio gyventojai. Jie akcentuoja galimybę vienoje vietoje rasti įvairias sveikatingumo ir sporto paslaugas. „Kompleksiška ir kokybiška baseino paslauga akivaizdžiai keičia plaukimo suvokimą tarp miestiečių. Plaukimas jiems tampa ne vien sportu ar įgūdžių tobulinimu, bet ir gyvenimo būdu, leidžiančiu užtikrinti gerą savijautą, išvaizdą, derinti sveiką gyvenseną su pramoga ar visus metus pasiekiamu hobiu“, – teigia P. Baltrėnas.

Plės paslaugų spektrą

Baseino vadovė Aida Aleksandrovienė teigia, jog plaukimo treniruotės nuo rudens tapo vienu populiariausių vaikų būrelių. Vien į „Klaipėdos baseiną“ tėvai užregistravo apie pusę tūkstančio vaikų.
„Didelis susidomėjimas plaukimo pamokomis nuo pat atidarymo rodo, kad miesto bendruomenė labai laukė šio baseino, o atėjus rudens sezonui lankytojų srautas dar labiau išaugo“, – sako A. Aleksandrovienė.

Anot jos, siekiant užtikrinti platesnį miestiečių poreikių spektrą, prasidėjus aktyviam sezonui baseinas lankytojams pasiūlė daugiau paslaugų, kurias žada plėsti ir artimiausiu metu. „Reaguodami į augantį žmonių srautą išplėtėme kavinės, kuri atvira visiems miestiečiams, meniu, pradėjome prekiauti gerai žinomų prekės ženklų plaukimo priemonėmis, populiarėja ir pirčių zonos paslaugos, o nuo lapkričio plečiasi kitų paslaugų spektras. Norintys sportuoti sausumoje bus kviečiami jau į dvi sales, kuriose vyks jogos, kalanetikos, kūno dizaino, TRX ir kitokios treniruotės. Taip pat atsidarys moderni treniruoklių salė su moderniausiais kardio bei jėgos treniruokliais“, – vardino „Klaipėdos baseino“ vadovė.

Motyvacija kasdienai

Anot A. Aleksandrovienės, medicinos ir sporto specialistai vieningai sutaria, kad vandens nauda organizmui – neabejotina, o teisingai atliekami, profesionalių trenerių vedami užsiėmimai užtikrina puikius rezultatus norintiems sutvirtinti nugaros ir kitus raumenis, pramankštinti kūną, stiprinti valią. Kadangi vandenyje švelnėja bet kokio pratimo sudėtingumas, mažėja apkrova stuburui bei sąnariams, todėl čia sportuoti gali itin plataus amžiaus spektro lankytojai.

Jiems baseinas tampa puikia priemone atkaklumo, ryžto ugdymui, o treneriai įkvepia motyvacijos kasdieniame gyvenime. „Viena mūsų klienčių net ėmė rašyti savo plaukimo dienoraštį socaliniame tinkle. Tikiu, kad jos pavyzdys taps įkvėpimo šaltiniu daugybei kitų žmonių“, – įsitikinusi A. Aleksandrovienė.

Jos pastebėjimu, didelio dėmesio susilaukė vandens aerobika – prasidėjus sezonui baseino administracijai teko padidinti užsiėmimų kiekį. Mėgiamiausios – intensyviausios treniruotės, vykdomos giliame 2,5 m baseine su diržais, kurie leidžia užsiėmimuose dalyvauti net nemokantiems plaukti.

„Ypač emocionaliai vyksta grupinės pirmosios plaukimo pamokos suaugusiems (20-62 m.), pagaliau pasiryžusiems išmokti plaukti. Jiems darbas grupėse – itin motyvuojanti veikla, jaučiasi didelis vienas kitų palaikymas ir džiaugsmas rezultatais“, – sako A. Aleksandrovienė. Dar vienu unikaliu traukos tašku „Klaipėdos baseine“ tapo nardymo šachta – vienintelė tokia Baltijos šalyse. 9 metrų gylio ir 8 metrų skersmens šachtoje treniruojasi arba naujokus moko įvairių sričių profesionalūs narai, įskaitant ir specialiųjų tarnybų atstovus.