Lemurai.lt Kino istorija, braziliška muzika, meilė ir grybai ŠMC kino salėje - Lemurai.lt
Wednesday 21st August 2019,
Lemurai.lt

Kino istorija, braziliška muzika, meilė ir grybai ŠMC kino salėje

Lemurai.lt 2013-07-16 Kinas, Pramogos, Renginiai

Šią savaitę ŠMC kino salė pradeda rodyti „Filmą apie meilę ir grybus“ – amerikiečių nepriklausomo kino perliuką, daugelio kritikų pažymėtą tarp geriausių 2012 metų vaidybinių filmų.

Pagrindiniai filmo veikėjai, sutuoktiniai Liusjenas ir Regina, yra grybautojai – jie verčiasi rinkdami grybus miškuose ir tiekdami juos Niujorko restoranams. Jų gyvenimas – tai meilė gamtos gėrybėms ir maisto gaminimui, kurią režisieriai Jasonas Cortlundas ir Julia Halperin perteikia įspūdingais, paveikslus primenančiais vaizdais, tačiau Regina ilgainiui ima nebepakelti finansinio nestabilumo, o Liusjenas verčiau linkęs parduoti visą nuosavybę ir tapti klajokliu, nei adaptuotis visuomenėje priimant įprastą gyvenimo būdą. Jų santykių drama perteikta subtiliai ir tyliai, be romantinėms dramoms būdingo perdėto jausmų intensyvumo. Kaip teigė viena kino kritikė, jokia kino studija niekada nestatytų tokio filmo – tokį žavingą, intelektualų, šviežią pasakojimą mums gali padovanoti tik nepriklausomas kinas, mažą biudžetą paverčiantis privalumu. Kitas kritikas prisipažino: „Žiūrėdamas šį filmą jaučiausi tiesiog laimingas. […] Jis sukėlė manyje norą pasivaikščioti ramiuose miškuose, pasigaminti pilną keptuvę skanaus maisto ir pasidalinti juo su kuo nors, ką myliu.“

ŠMC kino salėje rodomas filmas „Viramundo“ apie pasaulinę brazilų kilmės muzikos legendą ir politinį aktyvistą Gilberto Gilą kviečia į laimingus seansus, padovanosiančius susitikimą su garsiu šių dienų brazilų muzikos eksperimentatoriumi. Liepos 18, 20 ir 27 d. „Viramundo“ seansuose ŠMC kino salėje galima laimėti pakvietimus į brazilų atlikėjo Makely Ka koncertą liepos 30 d., 19 val. muzikos klubo „Combo“ terasoje, Kaune, ir liepos 31 d., 19 val. Mokytojų namų kiemelyje, Vilniuje. Makely Ka muzikoje susipina  poezija, folkloras, įvairių šalies regionų ritmai ir  elektroninės muzikos elementai.

ŠMC kino salėje tęsiasi kelionė per kino išradimų istoriją – rodomos naujos „Kino odisėjos“ dalys, pasakojančios apie išdrąsėjusius pokario režisierius bei juodąjį kiną ir apie seksą bei melodramą 1950-ųjų kine – ne tik amerikietiškuose sentimentaliuosiuose filmuose, bet ir Egipto, Indijos, Kinijos, Meksikos, Didžiosios Britanijos bei Japonijos melodramose, kupinose kartais net tūžmingos aistros.

Išsamius filmų aprašymus bei detalų seansų tvarkaraštį rasite ČIA.