Lemurai.lt Kataras pristatė antrąjį 2022-ųjų metų FIFA Pasaulio futbolo čempionato stadioną "Al Bayt" - Lemurai.lt
Monday 19th August 2019,
Lemurai.lt

Kataras pristatė antrąjį 2022-ųjų metų FIFA Pasaulio futbolo čempionato stadioną “Al Bayt”

Lemurai.lt 2014-07-05 Įvairenybės, Pasaulis

Kataro Aukščiausiasis komitetas paviešino pirmąsias būsimo stadiono, kuriame vyks 2022 Pasaulio taurės varžybos, nuotraukas. Išskirtiniu biudžetu bei savita architektūra pasižymintis stadionas bus pastatytas “Al Khor” mieste. Čia taip pat bus sutvarkyta visa infrastruktūra – dideli plotai skirti restoranams, jodinėjimo keliai, dviračių ir bėgimų takai. Stadiono dizainas atspindinti Kataro šlovingą istoriją bei kultūrą. Žiūrint iš viršaus, matosi didžiulė juodos spalvos palapinė, kuri, Kataro klajoklių laikais, simbolizavo svetingumą dykumos keliautojams.

Šis milžiniškas kūrinys buvo suprojektuotas neįvardintų Kataro architektų grupės, nors vienas iš jų, Dar Al Handasa yra skelbiamas kaip dizaino konsultantas. 60 000 vietų talpinančiame stadione planuojamos FIFA Pasaulio taurės pusfinalio varžybos. Įdomu tai, kad pasibaigus turnyrui, bus vykdoma rekonstrukcija, kurios dėka bus lengvai išimta puse sėdimų vietų. Jos bus paaukotos kitoms šalims su tikslu plėsti tarptautinio futbolo palikimą.

 “Al Bayt” stadionas pasižymi energijos efektyvumu ir atitinka visus organizacijų “LEED” ir “GSAS” standartus. Taip pat žadama daug dėmesio skirti stadiono statybininkų ir darbuotojų saugumui ir gerovei užtikrinti.

Pristatome “Al Bayt” stadiono išskirtinę nuotraukų galeriją:

Tai jau antrasis Kataro pristatytas stadionas Pasaulio taurės čempionatui. Pirmasis buvo suprojektuotas architekto Zaha Hadid ir vadinasi jis “Al Wakrah”.