Lemurai.lt Foxcatcher – kaip sugauti lapę? - Lemurai.lt
Monday 26th August 2019,
Lemurai.lt

Foxcatcher – kaip sugauti lapę?

Lemurai.lt 2015-02-04 Filmų apžvalgos, Kinas

1987-ieji, pasakojimo centre – imtynės. Markui Šulcui imtynės tai jo gyvenimas, aistra, prasmė, atsakymas į visus klausimus, tačiau pasauliui atrodo kitaip. Markas užsidaręs, nusivylęs, jaučiasi neįvertintas ir pamirštas. Tik 1984-aisiais laimėtas olimpinis auksas Markui primena, dėl ko jis taip aukojasi. Pilkas jauno imtynininko dienas paskraidina tik treniruotės su broliu, taip pat olimpiniu čempionu, Deivu Šulcu. Deivas šeimos žmogus, neabejojantis dėl savo pasirinkimų, laimingas tėvas ir vyras bei talentingas imtynių treneris.

Eilinį Marko vakarą po sunkios treniruotės sujaukia netikėtas telefono skambutis – milijardieriaus pono Džono du Ponto asistentas pasiūlo Markui atvykti į Pensilvaniją ir prisidėti prie „Foxcatcher“ komandos. Markas, visada norėjęs ištrūkti iš vyresniojo brolio šešėlio, priima pasiūlymą ir vadovaujamas Džono pradeda ruoštis 1988-ųjų Olimpiadai Seule.

Džonas du Pontas vienišius, turtingos ir įtakingos šeimos įpėdinis, kurio vienintelė gyvenimo svajonė buvo tapti imtynininku. Tačiau Džono motina, ponia du Pont prieštaravo tokiems sūnaus užmojams, ji labiau už Džono troškimus mylėjo savo žirgus. Subūręs „Foxcatcher“ komandą, Džonas tikėjosi tapti lyderiu, vedliu, tėvu bei draugu imtynininkams. Vyras vylėsi, jog ir jo motina žiūrės į jį ir jo aistrą imtynėms kitaip.

Akimirką Džonas ir Markas tampa draugais. Tačiau Markas pamažu atsipalaiduoja, įnyksta į svaigalus ir apleidžia treniruočių salę. Nusivylęs Marku, du Pontas užsigeidžia atsigabenti Deivą ir jam pavyksta. Pasirodžius Deivui viskas pasikeičia. Markas suvokia, kad milijardieriui iš jo reikėję tik naujų pergalių, trofėjų ir nieko daugiau, todėl pamažu nuo jo nusigręžia.

Pfoxcatchero nesėkmės Seule Markas pasitraukia iš „Foxcatcher“. Džoną apima pavydas, žiūrėdamas į Deivą jis mato puikų trenerį, draugą, tėvą, vedlį, lyderį – tai, ko neranda savyje ir ko negali nupirkti už jokius pinigus. Du Pontas nusivylęs – jam taip ir nepavyko sugauti lapės – olimpinio aukso medalio.

Apibendrinant, ši istorija ne tik apie imtynes, sportininkų gyvenimą ar jų kasdienį pasiaukojimą pergalės vardan. Tai pasakojimas apie neišsipildžiusią svajonę, kuri aptemdė turtingo ir labai nelaimingo vyro protą, apie draugystę, šeimą, apie brolišką meilę, kurios negalėjo įpirkti nė pats ponas du Pontas.

Beje, filmas paremtas tikrais faktais.

Vaidina: Mark Ruffalo, Channing Tatum, Vanessa Redgrave, Steve Carell, Sienna Miller

Režisierius: Bennett Miller

Prodiuseris: Jon Kilik, Bennett Miller, Megan Ellison, Anthony Bregman

Scenaristas: E. Max Frye, Dan Futterman