Lemurai.lt Cloudburst - išskirtinė keliautojų trijulės nuotykių drama - Lemurai.lt
Monday 26th August 2019,
Lemurai.lt

Cloudburst – išskirtinė keliautojų trijulės nuotykių drama

Lemurai.lt 2015-01-26 Filmų apžvalgos, Kinas

Jausmas, kai virš galvos tvenkiasi liūties debesys, ore jau jauti lietaus kvapą, tačiau kažkur horizonte sušvinta saulės spindulys ir pasipila smarkus, viską galiausiai nuplaunantis lietus. Būtent toks įvaizdis seka viso filmo „Liūtis“ (“Couldburst“) metu, kurio laurai už scenarijų ir režisūrinius sprendimus atitenka Thom Fitzgerald.

Dvi pagyvenusio amžiaus moterys: Stela, kurią vaidina Olympia Dukakis, ir Dot, kurią įkūnija Brenda Fricker,  31-erius metus, praleidusios kartu kaip mylimosios, yra išskiriamos – Dot patenka į senelių priglaudą, nes jos myimoji nebegali pasirūpinti apakusia gyvenimo drauge. Tačiau Stela nė neketina pasiduoti, ji slapčia pagrobia Dot iš senelių prieglaudos ir nusprendžia susisaistyti santuokos įžadais Kanadoje, todėl dvi draugės leidžiasi į nuotykingą kelionę.

Važiuodamos Kanados link jos sutinka jauną  vaikiną Prentį, kurį vaidina Ryan Doucette, ir taip susiformuoja trijulė keliautojų. Stela – grubi ir tiesmuka, tačiau besąlygiškai besirūpinanti savo mylimąja, Dot – akla moteris, tačiau puikiai viską matanti širdimi ir supratusi, kad gyvenimas su vyru jai nesuteiks laimės, ir Prentis – jaunas šokėjas, keliaujantis ten, kur jo niekas nelaukia. Tokie skirtingi, tačiau nepamainomi bičiuliai moko ne tik vienas kitą, bet ir žiūrovus, būtinų gyvenimo sudedamųjų dalių – meilės, pasiaukojimo, išstikimybės.

Taikliai parinktas pavadinimas sušmėžuoja ne tik siužeto metu, tačiau ir besibaigiant filmui, kai palengva supranti, kad nors virš herojų gyvenimų kybo beprotiškos audros debesis, jie išvysta tą paskutinį saulės spindulį debesų properšoje. Ši liūtis nieko nesugriauna, tik nuplauna ir atneša ramybę ir susitaikymą tiek herojams, tiek žiūrovui, jau stebint besileidžiančius titrus.